Узбекская музыка

0
426

В Узбекской музыке народної і усно-професійної музики виділяються 4 основних локальних стилю — хорезмский, фергано- ташкентський, Бухару-самаркандський, Сурхандарьинской-кашка- Дар’ївський, що склалися в результаті етнічної спільності. Традицією середньовічного міста було розселення в кварталах відповідно до своїх професій. Це було притаманне і діячам музичного мистецтва, вони проживали на <вулиці співаків>, на <вулиці бастакоров> і т.п.

Пісні узбекской музыки можна розділити на виконувані в певний час і за певних обставин (обрядові — «ер-ер», «Келін салом»; календарние- «Навруз»; трудові — «Майда», «YOзі» і ін.) І виконувані Узбекская музыка.

Кошук — побутова узбекская музыка куплетних будов з мелодією невеликого діапазону, що охоплює одну або дві строфи поетичного тексту — чотиривірші рубаї віршування Бармак. Лапаро і Ялла теж куплетних будови, виконуються в супроводі жартівливих Ганцов, ігор. Ашула — лірична пісня з розгорнутою мелодією широкого діапазону і синкопованого ритму.

В основі узбецької народної музики — діатоніка, зустрічаються елементи хроматики. Широко застосовуються лад атональна змінність і модуляції. Ритмічна основа народних пісень відрізняється великою різноманітністю.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here